miellec – Polskie magazyny energii

O miellec

Marka Miellec powstała w roku 2021 w wyniku współpracy Mieleckiego Instytutu Technologicznego (MIT) z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w celu stworzenia polskiego, inteligentnego rozwiązania umożliwiającego umożliwienie Polskim prosumentom magazynowanie energii w celu uzyskania korzyści ekonomicznych i narodowego bezpieczeństwa energetycznego.

Mielecki Instytut Technologiczny powstał w roku 2019 i jest niezależna jednostka badawcza, projektowa i produkcyjna, specjalizująca się w projektowaniu, produkcji oraz sprzedaży rozwiązań bateryjnych dla branży pojazdów elektrycznych, branży energetycznej oraz fotowoltaicznej.

Misja Mieleckiego Instytutu Technologicznego jest oferowanie prosumentom wysokiej klasy, atrakcyjnych i bezpiecznych rozwiązań bateryjnych, projektowanych oraz produkowanych w Polsce.

Zespol Mieleckiego Instytutu Technologicznego tworzą doświadczeni polscy inżynierowie oraz managerowie z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu, produkcji i sprzedaży tysięcy baterii litowo-jonowych. Cala myśl techniczna oraz decyzyjność zlokalizowana została w Polsce, jako kluczowej strategicznej lokalizacji.
 • 2019

  Założenie Mieleckiego Instytutu Technologicznego przez Prezesa, Marcina Piatkowskiego, managera
  miedzynarodowym doświadczeniem z branży pojazdów elektrycznych.

 • 2020

  Dołączenie do zespołu Konrada Sierzputowskiego, doświadczonego w technologii litowo-jonowej, projektowaniu oraz produkcji baterii do pojazdów elektrycznych.

 • 2021

  Rozpoczecie prac nad dedykowanym, inteligentnym systemem BMS (Battery Management System) we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

 • 2022

  Dołączenie do zespołu doświadczonego managera z branży fotowoltaicznej - Krzysztofa Romaniaka. Rozpoczęcie produkcji oraz dystrybucji magazynów energii Mielec.